Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XI Gminna Dziecinada już za nami

29 listopada 2019 roku na sali gimnastycznej w Załęczu Małym odbyła się XI Gminna Dziecinada. Są to zawody organizowane dla najmłodszych uczniów klas I –III, których głównym celem jest zaliczenie jedenastu konkurencji sportowych w jak najkrótszym czasie.

Do rywalizacji zgłosiły się drużyny ze szkół podstawowych: Pątnowa, Dzietrznik, Załęcza Małego i po raz pierwszy ze szkoły z Parzymiech . Każda drużyna składała się z 18 zawodników, dziewięciu chłopców i dziewięciu dziewczynek. W sumie do wszystkich dyscyplin sportowych przystąpiło 72 zawodników. Po zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiały się następująco. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Załęcza Małego z czasem: 95:30, II miejsce Szkoła Podstawowa z Parzymiech - czas: 113.18 , III miejsce Szkoła Podstawowa z Pątnowa - czas: 114.14 i IV miejsce Szkoła Podstawowa z Dzietrznik – czas: 116.58. Najlepszymi zawodnikami okazali się : Patryk Dydyna - Pątnów – czas: 4.14,Bartosz Pawelec – Załęcze Małe – czas: 4.38,Tobiasz Krajewski – Parzymiechy – czas: 4.38. Nagrody w postaci pucharów i medali wręczał Wójt Gminy Pątnów Pan Jacek Olczyk.

Tegoroczna Dziecinada upłynęła w radosnej atmosferze, zaangażowani w nią byli zarówno nauczyciele, uczniowie, członkowie Stowarzyszenia KRAS i Klubu Sportowego „Załęczak”. Na każdego zawodnika czekała koszulka i słodka niespodzianka. Dodatkowo imprezę umilił pokaz cheerleaderek - uczennic ZSS.

Foto relacja w naszej galerii