Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Boom boom rurki

,,Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się — ze wszystkich sił — tego, czego pragnie.” Paulo Coelho
W dniu 22.11.2019 r. w naszym przedszkolu odbyły warsztaty dla rodziców z dziećmi pod hasłem ,,Powiedz mi coś miłego”. Zajęcia miały na celu zacieśnianie więzi rodzinnych, integracje grupową, a przede wszystkim wspólne i aktywne spędzenie czasu z najbliższymi. Warsztaty były jednym z elementów realizacji projektu profilaktycznego ,,Nerwy do konserwy”.

Rodzice razem ze swoimi pociechami wzięli czynny udział w różnego rodzaju aktywnościach. Na początku grupa Pszczółek i grupa Krasnoludków mówiły sobie coś miłego i rozmawiały o tym, jak ważne jest używanie miłych słów i gestów. Po tylu wyznaniach przyszedł czas na bardzo ważny moment, każde dziecko podeszło do swojego rodzica i powiedziało coś bardzo miłego, coś, co u niejednej osoby wywołało łzy wzruszenia. Następnie przeszliśmy do bardziej aktywnej części spotkania: był wspólny taniec, zabawa ruchowa oraz gra na bum bum rurkach. Niejednemu dorosłemu przypomniały się lata dzieciństwa, a przedszkolaki świetnie się bawiły i bacznie obserwowały, czy rodzice dokładnie wykonują powierzone im zadania. Było mnóstwo uśmiechów, radości i wspólnej, swobodnej zabawy. Po takiej relaksacji rodzice mieli za zadanie razem z dzieckiem stworzyć jego portret i napisać coś miłego. Na koniec każdy usłyszał m.in., że jest ważny, kochany, miły, mądry i jeszcze wiele istotnych, szczerych zwrotów, zapadających w sercu na długi czas. Wspólne, pamiątkowe zdjęcie było zwieńczeniem tak emocjonującego spotkania. Z tego miejsca chcemy podziękować za tak liczną obecność oraz za pomoc w organizacji warsztatów. Cieszymy się, że pomimo codziennego zabiegania ,,powiedzieliśmy sobie coś miłego”. 

 Dużo zdjęć znajdziecie w naszej galerii