Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś ślubowania nadszedł czas...

22 października jest dniem szczególnym dla naszej placówki. Szkoła w tym dniu obchodzi Święto Patrona Szkoły.

W tym roku ten dzień był wyjątkowy za sprawą pierwszoklasistów, którzy w obecności wójta gminy Pątnów Jacka Olczyka, przewodniczącej rady rodziców Urszuli Gajęckiej, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, rodziców, starszych kolegów i przedszkolaków złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona pełnoprawnych uczniów zaprezentowali program artystyczny, który rozpoczęli polonezem. Tańcem, śpiewem, recytacją wierszy, talentami aktorskimi, grą na instrumentach, pracą zespołową niezbędną do wykonania wielu zadań przygotowanych przez mieszkańców Krainy Mądrości, udowodnili że są mądrzy, pracowici, mają wrażliwe serduszka i że zasługują na bycie uczniem klasy I. Na dowód tego wypili z uśmiechem przygotowany przez mamy napój mądrości i odwagi. To był egzamin, który zdali na szóstkę, pokonując tym samym zaklęcie rzucone przez Babę Jagę. Nałożone na głowy przez wróżkę birety były znakiem, że uczniowie są gotowi do złożenia ślubowania. Uroczystego pasowania dokonała dyrektor szkoły Elżbieta Krzemińska. Następnie złożyła uczniom życzenia i wraz z przewodniczącą rady rodziców wręczyła im encyklopedie i pamiątkowe dyplomy. Życzenia pierwszakom złożył również wójt gminy i obdarował ich upominkami. Uczniowie klasy II przygotowali dla pierwszoklasistów słodkie upominki i gry planszowe. Rodzice zaś obdarowali swoje pociechy wielkimi rożkami obfitości i przygotowali słodki poczęstunek.

Pierwszakom życzymy samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i wzorowe-go zachowania oraz jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie. Niech drogowskazem dla nich będą słowa Patrona szkoły:

,, Prawdziwie wielki jest ten człowiek , który chce się czegoś nauczyć.”

Do grona społeczności szkolnej wstąpili:

Maciej Białek, Radosław Błaszczak, Franciszek Buchwald, Oliwia Drab, Natalia Gniła, Nikola Hadaś, Paweł Ignasiak, Anna Klimas, Maja Klimas, Tomasz Kukuła, Maja Leszczyna, Krzysztof Sibiak, Maksymilian Sobera, Tobiasz Sobera, Nikodem Stasiak, Bartosz Strzelczak, Aleksandra Środa, Mateusz Wilkosz, Antonina Wolniak, Michał Wróbel.

galeria z uroczystości można zobaczyć tutaj