Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z wizytą w remizie strażackiej

W środę 10.10. 2018 r. dzieci z naszego Przedszkola wybrały się w odwiedziny do Ochotniczej Straży Pożarnej w Załęczu Małym. Dzięki Strażakom nasi milusińscy mogli zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Panowie bardzo ciekawie opowiadali o pracy w straży. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tyko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie innych zagrożeń, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichurę drzewa, jak również uczestniczą w poszukiwaniach zaginionych osób. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy oraz stroje bojowe używane w czasie akcji. Zwiedziały cały garaż i miały możliwość przymierzenia umundurowania strażackiego. Dzieci mogły zobaczyć i usłyszeć jak działa ręczna syrena oraz jak z samochodu strażackiego podawana jest woda do pożaru.

Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadamiania dzieciom zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w przypadku pożaru, czy innych zagrożeń. To również okazja to poznania miejscowej jednostki straży pożarnej.

Bardzo dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Załęczu Małym za miłe i pouczające przyjęcie.

Nauczyciele Wychowania Przedszkolnego