Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XVIII pielgrzyma szkół imienia Jana Pawła II na Jasną Górę

11 października odbyła się już 18 pielgrzymka szkół imienia Jana Pawła II na Jasną Górę pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa -
- i my również na tej pielgrzymce byliśmy.

Przed mszą św. pielgrzymi wypuścili balony z pozdrowieniami z Jasnej Góry - może któryś dotarł do Was?, następnie odbyła się Msza Święta ze znakomitym gościem abp Mieczysławem Mokrzyckim, metropolitą lwowskim i przewodniczącym Konferencji Episkopatu Ukrainy, wieloletnim osobistym sekretarzem papieża Jana Pawła II.

„Potrzeba spojrzeć na św. Jana Pawła II jako na ojca, który przez całe swoje kapłańskie życie wychodził naprzeciw ludziom młodym, poświęcając im wiele swojego czasu i dając wskazania nie zawsze proste i łatwe, ale zawsze konieczne i potrzebne do uczciwego życia. Wymagał szczerej i odważnej postawy opowiedzenia się po stronie Jezusa i Ewangelii – mówił kaznodzieja – I może warto postawić dzisiaj pytanie – dlaczego ludzie młodzi kochali i szanowali św. Jana Pawła II? Dlaczego w świecie popkultury uczynili swoją ikoną kogoś, kogo wielu, przynajmniej na początku, stawiało poza nawiasem nowoczesności, tak głośno i natarczywie pożądanej przez młodych? Dlaczego szli nadal do Niego, gdy coraz słabszy, coraz bardziej chory i stary, wydawał się być także coraz bardziej odległy od rozbawionej, kolorowej, nastawionej na konsumpcję młodzieży?”

Na zakończenie uroczystości odbyło się poświęcenie różańca świętego z napisem "Jezu Ufam Tobie", Koronka do Bożego Miłosierdzia, odczytanie Aktu Zawierzenia Matce Bożej i listu do Ojca Świętego Franciszka.

źródło: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-12338 oraz http://rodzina.org.pl/xviii-pielgrzymka-rs-im-jp-2-na-jasna-gore-10-11-pazdziernika-2018-r/4504/ramowy-program-program_18_do-druku-2/